اخبار

کرونا ویروس: چگونه ممکن است چشم ها در گسترش آن نقش داشته باشد

چشم ما ممکن است نقش مهمی در گسترش و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس که چین و تعدادی دیگر از کشورها را تهدید می کند ، داشته باشد.

به عنوان مثال ، یک پزشک دانشگاه پکینگ معتقد است که ممکن است در هنگام معالجه بیماران از محافظت چشم استفاده نکند . اگرچه مقامات پزشکی می گویند اگرچه این امکان وجود دارد ، اما بعید است.

در ضمن ، برای کاهش خطر انقباض کروناویروس ، از دست زدن به چشم ، بینی یا دهان خود با دست های ناپایدار خودداری کنید.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) همچنین ، از بین سایر اقدامات احتیاطی ، اگر در مدت زمان طولانی در نزدیکی شخصی با ویروس باشید ، عینک محافظ را نیز توصیه می کند.

coronavirus چیست؟
گزارشات مربوط به نوع جدیدی از کورو ویروس (که رسماً 2019-nCoV نامیده می شود) اولین بار در اواخر دسامبر سال 2019 در ووهان چین ظاهر شد.

Coronaviruses گروهی از ویروسهای رایج است. براساس گفته های كتابخانه ملی آمریكا ، بعضی از آنها فقط حیوانات را تحت تأثیر قرار می دهند (مانند خفاش ها ، گربه ها ، شترها و گاوها) و برخی دیگر نیز روی افراد تأثیر می گذارند.

جدیدترین کرونا ویروس می تواند باعث بیماری هایی مانند سرماخوردگی ، برونشیت ، ذات الریه و نارسایی کلیه شود. شدیدترین موارد می تواند منجر به مرگ شود. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، این هفتمین نوع شناخته شده از کورو ویروس است.

coronavirus جدید با چشمان شما چگونه است؟
رابطه بین ویروس ووهان و چشمان شما پیچیده است.

تصور می شود که ویروس ووهان از شخصی به فرد دیگر از طریق “قطرات تنفسی” موجود در هوا پخش می شود که وقتی فرد سرفه می کند یا عطسه می کند ، دقیقاً مانند ویروس آنفولانزا گسترش می یابد. این قطرات می توانند در دهان یا بینی افرادی که در همان نزدیکی هستند ، فرود بیایند یا احتمالاً در ریه ها استنشاق شوند.

کارشناسان پزشکی مطمئن نیستند که آیا کسی می تواند با لمس کردن یک سطح یا اشیاء ، مانند یک میز  این ویروس را دریافت کند ، و سپس با لمس دهان ، بینی یا احتمالاً چشمان خود تماس بگیرد.

وانگ گوانگفا ، متخصص تنفس دانشگاه پکینگ معتقد است که هنگام تماس با بیماران در کلینیک های بهداشتی چین ، با نوعی جدای کرونا ویروس منقبض شد.

وانگ گزارش داد كه چشم چپ وی پس از آن دچار التهاب می شود و به دنبال آن تب و ایجاد مخاط در بینی و گلو دیده می شود. متعاقباً وی با بیماری کروناویروس تشخیص داده شد.

به نقل از South China Morning Post ، وانگ فکر می کند که ویروس به چشم چپ وی وارد شده است زیرا او عینکی محافظ نداشته است.

دکتر یان ایوانز پترسون ، استاد پزشکی و آسیب شناسی در بخش بیماریهای عفونی دانشکده طولانی پزشکی در UT Health San Antonio ، تأیید کرد که سناریویی مانند بالقوه وانگ ممکن است اتفاق بیفتد. به گفته وی ، در وضعیت وانگ قطرات تنفسی از یک فرد آلوده ممکن است به چشم های خود یا سایر غشاهای مخاطی (دهان یا بینی) رسیده باشد.

دکتر استفان توماس ، رئیس بیماریهای عفونی در دانشگاه پزشکی SUNY بالادست در سیراکوز می گوید ، اما به طور کلی ، انتقال کورو ویروس جدید با چنان ناشناخته هایی همراه است که “قابل قبول است اما بعید به نظر می رسد” که از طریق تماس دست به چشم گسترش یابد. ، نیویورک.

یكی از این موارد ناشناخته: آیا ویروس ووهان روی بدن ما یا سایر نقاط بدن ما وجود ندارد كه مخاط ایجاد نمی كنند؟

coronavirus جدید چقدر مسری است؟
در حال حاضر ، با توجه به CDC ، مشخص نیست که ویروس “به راحتی یا پایدار” چگونه از فرد به شخص دیگر سرایت می کند.

علائم coronavirus جدید چیست؟
براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، علائم نوع جدید كروناویروس شامل بیماری تنفسی خفیف تا شدید همراه با تب ، سرفه و تنفس است. علائم دیگر شامل آبریزش بینی ، گلودرد و سردرد است.

پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ، این علائم معمولاً دو تا 14 روز بروز می کند.

coronavirus جدید چگونه تشخیص داده می شود؟
متخصصان مراقبت های بهداشتی از طریق آزمایشگاه های آزمایشگاهی نمونه های تنفسی یا خون ، تاج را تشخیص می دهند.

آیا واکسن یا درمانی برای کوروی ویروس جدید وجود دارد؟
تاکنون هیچ واکسن یا درمان ضد ویروسی مشخص نشده است. بنابراین بهترین روش برای محدود کردن شیوع این ویروس جداسازی سریع افرادی است که قبل از آلوده کردن دیگران به آن مبتلا هستند.

چگونه می توانید خطر انقباض کروناویروس را کاهش دهید؟
وزارت بهداشت ویرجینیا این نکات را برای پیشگیری از بیماری کرونوی ویروس ارائه می دهد:

دستان خود را اغلب بشویید
با آب و صابون حداقل 20 ثانیه. این امر به ویژه بعد از سرفه یا عطسه ، قبل و بعد از مراقبت از بیمار و قبل از رفع یا خوردن غذا بسیار مهم است. اگر صابون و آب در دسترس نیست ، از یک ضدعفونی کننده حاوی الکل استفاده کنید. شستشوی دستها پس از سرفه و عطسه بسیار مهم است.
بینی و دهان خود را بپوشانید
هنگامی که سرفه می کنید و یا عطسه می کنید ، با یک بافت ، و سپس آن را در سطل زباله بریزید.
از تماس با چشم خودداری کنید ،
بینی یا دهان با دست های شسته نشده.
از تماس نزدیک با افراد خودداری کنید
که مریض هستند
مرتباً تمیز و ضد عفونی کنید
سطوح و اشیاء مانند اسباب بازی ها و doorknobs را لمس کرد.
وقتی بیمار هستید در خانه بمانید
بجز وقتی که شما به مراقبت پزشکی نیاز دارید
دستان خود را بشویید