افزایش اندازه متن اندازه پیش فرض کاهش اندازه متن
چاپ صفحه

 

معرفی روش‌های جراحی حذف عینک با لیزر در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی بینا مشهد

 

برای کسانیکه سال ها از عینک استفاده می کنند، حذف عینک یک رویای زیبا و لذتبخش می باشد. حذف عینک با لیزر یا جراحی اصلاح عیوب انکساری، یک روش جراحی سرپایی است که برای اصلاح دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم به کار می رود. این روش، یکی از مناسب ترین و سریع ترین شیوه های اصلاح عیوب انکساری چشم است. برای اصلاح عیوب انکساری برش نازکی به وسیله لیزر در قرنیه ایجاد می گردد.

 

تکنیک‌های رایج در عمل

توجه داشته باشید انتخاب هر کدام از روش های حذف عینک صرفا با مشاوره چشم پزشک انجام می گیرد. از جمله عمل های حذف عینک با لیزر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

• عمل PRK

این روش جراحی با کمک لیزر اگزایمر، برای درمان نزدیک بینی خفیف تا شدید، دوربینی خفیف تا متوسط، و آستیگماتیسم به‌کار می‌رود. در این روش لایه‌ ای از چشم، مانند جراحی فمتولیزیک کنار زده نمی‌شود و برای افرادی که قرنیه‌ نازکی دارند به‌کار می‌رود.

 

عمل PRK

 

عمل لیزیک

لیزیک یکی از انواع عمل های جراحی چشم است که برای حذف عینک در بیمار نزدیک بین، دوربین و یا آستیگماتیسم انجام می گیرد. در این روش جراحی، متخصص چشم پزشک جهت اصلاحات لازم بر روی قرنیه از لیزر اگزایمر استفاده می کند. در اکثر موارد و روی بیشتر مریض ها، فرد بهبود می یابد و دیگر نیازی به استفاده از عینک و یا لنز نخواهد داشت.

 

 

عمل فمتولیزیک

این روش نیز از جدیدترین روش‌های حذف عینک است که با لیزر فمتوسکند انجام می‌شود. در حال حاضر رایج‌ترین کاربرد آن مربوط به برش قرنیه است و می‌توان آن را فرم برتر لیزیک دانست. لیزر فمتوسکند تحولی بسیار بزرگ در جراحی عیوب انکساری ایجاد کرده است. جالب اینکه هر پالس مادون قرمز لیزر فمتوسکند فقط 10 تا 15 ثانیه به طول می‌ انجامد، از این‌رو مناطق جانبی قرنیه آسیب نمی‌بینند.

 

عمل فمتولیزیک

 

عمل ترنس PRK

روش ترنس PRK یک روش پیشرفته و جدید می باشد. در روش ترنس PRK، لایه اپیتلیوم قرنیه با لیزر (به جای برداشت با ابزار یا به صورت دستی)، برداشته می‌شود و به این دلیل احساس ناراحتی حین عمل وجود ندارد. سپس، سطح قرنيه با استفاده از ليزر اگزايمر برش داده می‌ شود تا انحنای آن به دقت تنظیم شود. در آخر لنز پانسمان گذاشته می‌ شود.

 

ترنس PRK

 

لازم به ذکر است، عمل های فوق به همراه عمل های تخصصی کاشت لنز داخل چشمی، درمان پیرچشمی و حذف عینک مطالعه با جدیدترین و مجهزترین دستگاه های روز دنیا در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی بینا مشهد انجام می پذیرد.

مطالعه بیشتر

ویدئو گالری