افزایش اندازه متن اندازه پیش فرض کاهش اندازه متن
چاپ صفحه

بینایی سنجی و کلینیک تصویربرداری

بینایی سنجی و کلینیک تصویربرداری

بینایی سنجی و کلینیک تصویربرداری

بینایی سنجی و کلینیک تصویربرداری

بینایی سنجی و کلینیک تصویربرداری

to left

کلینیک تصویربرداری

کلینیک تصویربرداری بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی بینا مشهد در طبقه اول بیمارستان قرار دارد. در این کلینیک تمامی تجهیزات از مجهزترین و به روز ترین دستگاه های دنیا هستند. با استفاده از این دستگاه ها تمامی اعمالی که برای بررسی و معاینات تکمیلی بینایی سنجی لازم است، صورت می گیرد. به طور کلی بررسی و معاینات چشم پزشکی و بینایی سنجی در بیمارستان بینا شامل مراحل مختلفی می باشد که در ادامه توضیح می دهیم:

 

کلینیک تصویر برداری

 

آشنایی با مراحل تشخیص بیماری در کلینیک تصویربرداری

تصویربرداری یکی از خدمات پاراکلینیک می باشد که به بررسی ناهنجاری ها و بیماری های نهفته چشم که با معاینات عادی تشخیص داده نمی شود، می پردازد. به عبارت دیگر، تصویربرداری مکمل بینایی سنجی می باشد و تمامی معاینات تخصصی چشم در این واحد انجام می گردد.

 

کلینیک بینایی سنجی

 

مرحله اول : کلینیک بینایی سنجی

پس از پذیرش، بیمار برای بررسی و معاینات اولیه به کلینیک بینایی سنجی راهنمایی می شود. بینایی سنج (اپتومتریست)، دید و بینایی بیمار را به دقت بررسی می کند. گاهی اوقات شخص از ضعیف بودن چشم بی اطلاع می باشد و مشکل بینایی خود را دلیل بر عیب خود چشم می داند. در اینجا بینایی سنج دید و میزان بینایی چشم را بررسی می کند تا ببیند آیا چشم فرد ضعیف است یا نه.

 

مرحله دوم : ارجاع به متخصص چشم پزشکی

در مرحله بعد اگر چشم مبتلا به هر یک از عیوب انکساری باشد، عینک یا لنز تجویز می شود که این امر در بهبود بینایی فرد تاثیرگذار و کمک کننده می باشد. پس از گذشت مدتی از تجویز لنز یا عینک، دوباره معاینات بینایی سنجی تکرار و دید فرد بررسی می شود. در صورتی که بینایی مشکل داشت یا اصطلاحا دید چشم فرد "خراب" بود، بینایی سنج به این نتیجه می رسد چشم بیمار مشکل جدی تری دارد و تنها با لنز و عینک برطرف نمی شود. سپس بیمار برای انجام معاینات تخصصی و تکمیلی به متخصص چشم پزشکی ارجاع داده می شود.

 

کلینیک تصویر برداری

 

مرحله سوم : کلینیک تصویربرداری

در مرحله بعدی، چشم بیمار توسط متخصص چشم پزشکی به طور دقیق و کامل معاینه و بررسی می گردد تا مشکل یا بیماری چشم تشخیص داده شود. چشم پزشک برای اطمینان از تشخیص بیماری و تصمیم گیری برای انتخاب نوع درمان، بیمار را به کلینیک تصویربرداری ارجاع می دهد تا تمامی قسمت های چشم، توسط دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته این کلینیک بررسی و معاینه کامل شود.

 

مرحله چهارم : درمان بیماری چشم

با توجه به تصاویر گرفته شده توسط دستگاه ها در کلینیک تصویربرداری، متخصص چشم پزشکی می تواند برای انتخاب نوع و نحوه درمان بیماری چشم، تصمیم گیری کند.

 

سخن آخر

این مراحل در تمامی مشکلات و بیماری های چشم مانند بیماری های قرنیه، بیماری های شبکیه، بیماری آب سیاه یا گلوکوم، آب مروارید یا کاتاراکت و... یکسان می باشد. زیرا تصاویر گرفته شده توسط دستگاه های کلینیک تصویربرداری، در ابعاد میکرو و نانو می باشد و به صورت بسیار دقیق تمامی جزئیات قرنیه، شبکیه و... را نشان می دهد.

 

راه های ارتباطی با کلینیک تصویر برداری بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی بینا

مشاهده بیشتر

تور مجازی کلینیک های فوق تخصصی و ویژه