افزایش اندازه متن اندازه پیش فرض کاهش اندازه متن
چاپ صفحه

تصویر برداری

اتاق معاینه

کلینیک

بینایی سنجی

to left

کلینیک تخصصی اکولوپلاستی

اکولوپلاستی یکی از شاخه‌های چشم‌پزشکی است که در آن انواع بیماری‌های پلک، حدقه چشم و مجرای اشکی تشخیص و درمان می‌شوند. این روش شامل بخش میانی صورت، چشم، دور چشم و پیشانی می‌شود. مناطق قرارگیری غدد چشم، مجاری اشکی، پلک بالا و پایین و ابروها نیز در این بخش قرار دارند. در جراحی‌های اکولوپلاستی، بلفاروپلاستی (اصلاح افتادگی پلک فوقانی و تحتانی)، لیفت پیشانی و ابروها و جراحی مجاری اشکی در اطفال و بزرگسالان انجام می‌شود و در کلینیک تخصصی اکولوپلاستی در بیمارستان فوق تخصصی چشم‌بینا درمان آن‌ها انجام می‌شود.

علاوه بر این، جراحی‌های ترمیمی مانند اصلاح ضایعات پس از تصادفات، بیماری‌های مادرزادی و بیماری‌های اربیت نیز از شاخه‌های این رشته هستند. جراحی‌های چشمی به دو دسته تقسیم می‌شوند: جراحی‌های ضروری و جراحی‌هایی که جنبه‌ی زیبایی دارند و در هر سنی انجام می‌گیرند.

در ادامه به معرفی و بررسی بیشتر انواع جراحی های اکولوپلاستی و اقدامات قبل و بعد از این جراحی ها در کلینیک تخصصی اکولوپلاستی می پردازیم.


اکولوپلاستی

انواع جراحی ها در کلینیک تخصصی اکولوپلاستی

با توضیحی که در اول مقاله دادیم انواع جراحی‌های اکولوپلاستی که در کلینیک تخصصی اکولوپلاستی انجام می شود را می توان به دسته های زیر تقسیم بندی کرد:

• جراحی های پلک مانند بلفاروپلاستی، بازسازی پلک و پتوز پلک

• درمان سرطان و تومورهای اطراف چشم

• درمان انسداد مجاری اشکی

• درمان تیروئید چشمی مانند بیماری گریوز (Graves)

• جراحی اربیتال

• درمان آسیب ‌ها و صدمات با استفاده از ترمیم و بازسازی حفره‌ های آسیب دیده چشم

• بوتاکس

• لیفت پیشانی و ابرو

• جوان سازی پوست صورت

• جراحی اکولوپلاستی برای درمان اختلالات چشمی در اطفال

 

 

انسداد مجرای اشکی در کلینیک تخصصی اکولوپلاستی

افرادی که غدد اشکی آن ها دچار مشکل شده و میزان تولید اشک آن ها کاهش پیدا می کند، دچار خشکی چشم می شوند. این امر به دلیل انسداد مسیر خروج اشک از چشم ها است. البته برای تشخیص این عارضه باید به متخصص چشم پزشکی مراجعه نمایید. چشم پزشک با استفاده از استنت یا لوله گذاری برای درمان این عارضه استفاده می کند. یکی دیگر از روش های درمان این بیماری، گشاد کردن مجاری اشکی به وسیله کانتر و بالون می باشد.

 

با استفاده از روش استنت یا لوله گذاری

در این روش که در کلینیک تخصصی اکولوپلاستی انجام می شود، پس از اینکه بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار گرفت، یک لوله نازک از جنس سیلیکون و یا پلی اورتان در یک یا هر دو سوراخ گوشه پلک پیچ می شود و سیستم تخلیه اشک را به داخل بینی انتقال می دهد.

 

با استفاده از روش کانتر و بالون

این روش که در کلینیک تخصصی اکولوپلاستی انجام می شود برای نوزادان، کودکان و بزرگسالانی که انسداد جزئی دارند استفاده می شود.

 

اکولوپلاستی

 

اقدامات قبل و بعد از عمل اکولوپلاستی

 

اقدامات قبل از اکولوپلاستی

خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده خون

مراجعه به پزشک متخصص و معاینات قلب

عدم استفاده از دخانیات و الکل

نداشتن آرایش

استحمام یک شب قبل از جراحی

داشتن یک همراه در روز جراحی

 

اقدامات پس از اکولوپلاستی

استفاده از کمپرس یخ برای کاهش درد و کبودی و تورم

خودداری از انجام فعالیت ‌هایی که منجر به افزایش فشار خون می ‌شوند

ورزش نکردن به مدت یک هفته پس از عمل

آرامش و استراحت کافی تا چند روز پس از جراحی

مراجعه به پزشک متخصص تا زمان بهبودی کامل

 

اکولوپلاستی

 

به یاد داشته باشید

با وجود اینکه عمل های اکولوپلاستی تحت بی حسی و یا بیهوشی انجام می گیرند، بیمار هیچ گونه دردی را احساس نمی کند. اما ممکن است چند روز پس از جراحی درد خفیفی را تجربه کنند که با استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص چشم مانند استامینوفن این مشکل رفع شود. آن دسته از جراحی های چشم و اکولوپلاستی که در کلینیک تخصصی اکولوپلاستی با هدف زیبایی انجام می گیرند، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

 

راههای ارتباطی با کلینیک تخصصی اکولوپلاستی بیمارستان فوق تخصصی چشم بینا

مشاهده بیشتر

تور مجازی کلینیک های فوق تخصصی و ویژه